Euro 2020 Maçları

Türkiye’nin Euro 2020 Fikstürü

Türkiye’nin Euro 2020 Fikstürü

23 Ocak 2020

Türkiye’nin Euro 2020 fikstürü gerçekten dişli rakiplerin bulunduğu ve seyir zevki yüksek müsabakalara ev sahipliği yapacak türden.... Zaten Şenol Güneş önderliğinde Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkına ulaşan ay yıldızlı ekibimizin, büyük final yolunda önemli işler yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. A Grubu’nda İtalya, Galler ve İsviçre’ye karşı mücadele edecek millilerin, her rakibin çıkma ihtimali bulunduğu bu grupta elinden geleni fazla fazla yapması bekleniyor. Avrupa kupası fikstürü ve gidişat hakkında sizlere daha da geniş bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede millilerimizin 12 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasındaki müsabakalarda nasıl bir yol izleyeceğini de daha yakından takip etmiş olursunuz.

 

Türkiye’nin Euro 2020 Maçları Nasıl Olacak?

 

12 Haziran’da başlayacak ve ilk defa 12 farklı ülkede gerçekleşerek 60. doğum gününü kutlayacak olan Euro 2020’de Türkiye, ilk maçını turnuvanın tecrübeli isimlerinden İtalya’ya karşı oynayacak. 12 Haziran’da Roma Olimpiyat Stadyumu’nda Türkiye saatiyle 22.00’de başlayacak olan bu karşılaşma, her iki takımın turnuvadaki gidişatları açısından da büyük önem taşımakta. Genç ve tecrübeli bir kadro kuran Şenol Güneş’in genç talebelerinin, ev sahibi İtalya karşısında çekincesiz bir futbol oynamasına şimdiden kesin gözüyle bakılıyor. Daha önce Dünya Şampiyonu Fransa ve son dönemlerin dikkat çekici ekiplerinden İzlanda’ya karşı da tempolu bir futbol sergileyen ay-yıldızlılarımız, bu müsabakadan en kötü ihtimalle 1 puanla ayrılmayı hedefleyecektir. Ayrıca Şenol Güneş’in takımına aşılamış olduğu birlik duygusunun da turnuva boyunca futbolcularımızın üzerine olup olmayacağını anlayacağımız bir 90 dakika olacaktır.

 

İki Önemli Maç Bakü’de

 

Türkiye’nin Euro 2020 fikstürü A Grubu’ndaki diğer iki karşılaşması ise kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşecek. Bu konuda Azerbaycan halkının çok mutlu olduğu ve Türkiye’yi sonuna kadar desteklemek istediği herkes tarafından biliniyor. Bir nevi kendi evimizde oynayacakmış gibi bir ortam söz konusu olacak ve bu da ay-yıldızlılar için bir adım önde başlama olanağını ortaya çıkaracaktır. Bakü’deki ilk müsabakasını 17 Haziran’da Galler’ karşı oynayacak olan Milli Takım, bu mücadelenin favori ekibi konumunda. Ancak yine de futbol ekolü İngiltere’ye çok yakın olan ve kadrosunda da genellikle Premier Lig ve İngiltere’nin alt liglerinde mücadele eden isimleri bulunduran Galler’in ülkemize karşı elinden gelenin en iyisinş yapması bekleniyor. Türkiye saatiyle 19.00’da başlayacak olan bu mücadelenin ay-yıldızlı ekibimizin Euro 2020’deki kaderini de netliğe kavuşturacak bir mücadele olacağı birçok analizci tarafından şimdiden vurgulanmaya başladı bile. Bu sebepten dolayı da işini şansa bırakmak istemeyecek olan Şenol hocanın, ilk iki 90 dakikaya özverili bir şekilde yoğunlaşması bekleniyor.

 

Son Mücadele İsviçre’yle

 

Türkiye’nin Euro 2020 fikstürü kapsamındaki son mücadelesi ise İsviçre’ye karşı gerçekleşecek. Bildiğiniz üzere İsviçre ekibi savunması ile meşhur. Kadrosunda Türk asıllı isimleri de bulunduran rakibimize karşı gerçekleşecek bu 90 dakikanın önemi büyük olacak. 21 Haziran’da yine Bakü’de gerçekleşecek olan ve TSİ ile 19.00’da başlayacak bu mücadele ile birlikte A Milli Takımı’nın Euro 2020’deki yolcuğu netleşecektir. Bu beklentilerle Haziran ayına kadar yoğun tempo bir hazırlık sürecine gireceği belli olan Milli Takım’ın, atacağı her adımda net kazançlar elde etmesi tüm futbolseverler olarak en büyük dileğimiz.