Uefa Euro 2020 Gruplar

Uefa Euro 2020 Gruplar
Uefa Euro 2020 Gruplar

Uefa Euro 2020 Gruplar ve Takımlar

Uefa Euro 2020 gruplar çerçevesinde Avrupa futbol şampiyonası içinde mücadele edecek olan takımlar belirlendi. Toplamda 6 tane grup söz konusu. Her bir grubun içinde ise 4 tane takım bulunuyor. Bu ekipler, bir üst tura çıkabilmek için ilk iki sırada maçlarını tamamlamak zorundalar.

Euro 2020 Gruplar Özellikleri Neler?

Uefa Euro 2020 gruplar, yapılan özel çekiliş sonrasında belirlendi. Buna göre A grubunda 4 takım netleşmiş durumda. B grubu için de aynı şey geçerli. Ancak C, D, E ve F gruplarında şu an için 3 tane takım yer almakta. Bunun nedeni ise devam eden ve 31 Mart tarihinde sona erecek olan playoff maçları. Euro 2020 gruplar mevcut karşılaşmaların bitmesinin sonrasında netleşmiş olacak.

Uefa Euro Euro 2020 A Grubu

Euro 2020 gruplar arasında bulunan A, gelenek olduğu üzere aynı zamanda açılış maçının da gerçekleştirileceği grup. Burada İtalya, Türkiye, İsviçre ve Galler milli takımları dikkat çekmekte. Türk milli takımının Uefa Euro 2020 gruplar içindeki A’da nasıl bir performans ortaya koyacağı en çok merak edilen soruların başında gelmekte. Türk milli takımı İtalya ile 12 Haziran tarihinde açılış maçını yapacak. Diğer karşılaşmalar ise Euro 2020 gruplar çerçevesinde Bakü kentinde oynanacak.

Uefa Euro Euro 2020 B Grubu

Euro 2020 gruplar içinde yer alan B, 4 takımdan oluşmakta. Ev sahibi statüsünde olan ekiplerden birisi Rusya iken diğeri ise Danimarka. Bunun haricinde Belçika ve Finlandiya ekipleri yer alıyor. Maçlara ev sahipliği yapacak stadyumlar Parken ve Saint Petersburg stadyumları. 13 Haziran tarihinde, saat 18’de Danimarka ile Finlandiya arasında açılış maçı yapılacak. Bu aynı zamanda Euro 2020 gruplar çerçevesinde turnuvanın üçüncü müsabakası olacak.

Uefa Euro 2020 C Grubu

Euro 2020 gruplar arasında bulunan C’de tüm takımlar henüz netleşmiş değil. Play off turu devam ettiği için üç takım belli oldu. Bunlardan birisi Hollanda. Hollanda aynı zamanda Euro 2020 gruplar çerçevesinde maçlara ev sahipliği yapacak olan ülke olarak da dikkat çekmekte. İlk maçını Amsterdam JohanCruyff Arena’da Ukrayna milli takımıyla oynayacak. Diğer takım ise Avusturya oldu. Aynı zamanda maçların bir kısmı Romanya kenti Bükreş’te oynanacak. Açılış maçının tarihi 14 Haziran saat 21:00.

Uefa Euro Euro 2020 Gruplar : D Grubu

Euro 2020 gruplar D, son takımın belli olmadığı bir diğer grup olarak karşımıza çıkıyor. Buradaki maçların bir kısmı İngiltere’nin başkenti Londra’da yer alan Wembley stadyumunda ve Glasgow kentinde yer alan HampdenPark’da oynanacak. İngiltere, Hırvatistan, Çekya milli takımları Euro 2020 gruplar çerçevesindemücadele edecekler. İlk maç ise İngiltere ile Hırvatistan milli takımları arasında olacak. Tarihi 14 Haziran ve saat de 15:00

Uefa Euro Euro 2020 E Grubu

Euro 2020 gruplar arasında yer alan E içinde şu an için 3 takım bulunuyor. Play off mücadeleleri devam ettiği için sonuncu ekip daha sonra netleşecek. İspanya milli takımı grubun ev sahibi ekibi. İlk maçını 15 Haziran tarihinde oynayacak. Diğer milli ekipler ise İsveç ve Polonya. Maçların bir kısmı Dublin kentinde bazıları ise Bilbao şehrinde oynanacak. Euro 2020 gruplar E kategorisi müsabakaları24 Haziran’da sona erecek.

Uefa Euro Euro 2020 Gruplar : F Grubu

Euro 2020 gruplar F takımlarının tümü netleşmiş değil. D veya A yollu playoff sonrasında son takımın kim olduğunu öğreneceğiz. Onun haricinde Euro 2020 gruplar takımlarının Fransa, Portekiz ve Almanya olduğunu görmekteyiz. Bu açıdan bakıldığında son derece zorlu ve heyecan verici maçlar bizleri beklemekte. İlk maçta playoff turundan gelecek ekip ile Portekiz karşılaşacak.

Grup detaylarından sonra Euro 2020 Elemeleri hakkında son durumu öğrenmek için makalemizi de okuyabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir