Euro 2020 Türkiye’nin Şansı ve Son Durum

Euro 2020 Türkiye’nin Şansı
Euro 2020 Türkiye’nin Şansı

Euro 2020 Türkiye’nin Şansı 2016’dan Daha Yüksek


Euro 2020 Türkiye’nin şansı
 aslında diğer takımlar kadar fazla. Her ne kadar favori ve favori olmayan takımlar şeklinde ikiye ayrılan bir yapı söz konusu olsa da bu turnuvada neyin ne olacağını kesinlikle kestiremeyiz. Neticede 2004 senesinde Yunanistan, önceki dönemlerde de Danimarka gibi turnuvadaki en güçsüz takımların şampiyonlukla ayrıldığı bir organizasyon. Bu konuda Türkiye’nin 2008 senesinde yarı finale kadar ulaştığını ve finali de kıl payı elinden kaçırdığını unutmamak gerek. A Milli Takımı’mız her zaman bu konuda şaşırtıcı işler gerçekleştirmeyi seviyor. Bunu biraz da tarzımız bu şekilde diyerek tanımlayabiliriz de aslında. Bu sebepten dolayı da yaklaşmakta olan büyük organizasyondaki şansımızın iyi olduğunu düşünüyoruz.

Bu konu geçtiğimiz yıl bu dönemlerde açılmış olsaydı aslında. şansımızın çok düşük kaldığınız hatta gerçekten de sıkıntılı bir organizasyon geçirebileceğimizi söyleme ihtimalleri vardı. Ki Mircea Lucescu yönetimindeki A Milli Takımı’nın Euro 2020’ye katılma konusunda ihtimal bile verilmediğini söyleyebiliriz. Bu hususta Şenol Güneş’in görevi devralmasıyla birlikte Türkiye’nin ulaşmış olduğu konum ise çok farklı oldu. Özellikle deneyimli teknik adam tıpkı 2002 senesinde olduğu gibi takıma aşılamış olduğu ruhla herkesi heyecanlandırdı. Kısa süre içerisinde toparlamış olduğu ay-yıldızlı ekibi de mevcut organizasyona doğrudan ulaştırarak mevcut şans düzenini de iki katına çıkarmayı bir nevi layığıyla başarmış da oldu.

Euro 2020’de Türkiye’nin Rakipleri

Euro 2020 Türkiye’nin şansı aslında Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Fikstürü içinde yer alan A Grubu’ndaki rakiplerine göre %50 gibi bir izlenim uyandırıyor. Aslında bu durum ilk maç ile kendisini daha da fazla göstermiş olacak. Çünkü İtalya gibi organizasyonun en güçlü ekiplerinden birisine karşı yapacağız bu maçı. Ayrıca şampiyonanın açılış mücadelesi de olacağı için bu maçta A Milli Takım’ın atacağı adımlar da çok önemli. Bu sebepten dolayı da Euro 2020’deki genel yapı her açıdan bizim için biraz da ilk maça bağlılık oluşturan bir düzen üzerine çeşitlenmiş olacak. Bu maçla birlikte tabii ki de şans sistemini de değerlendirip detaylandıracağınız bir konum da çıkacağı için İtalya dışında Galler ve İsviçre’ye karşı da Milli Takımı’n elinden gelenin en iyisini yapacağını düşünmekteyiz.

Şenol Güneş’in Tercihleri Neler Olur?

Euro 2020 Türkiye’nin şansı açısından gerçekten de geniş bir araştırma düzeni de karşınıza çıkacak. Ancak burada Şenol Güneş’in de gerçekleştireceği tercihlerin bu aşamalardaki yeri ve düzeni önemli. Tecrübeli çalıştırıcının bu organizasyon için şimdiden geceli gündüzlü mesailer gerçekleştirdiği konuşuluyor. Ki bu konuda da ülke içi ve ülke dışında her ligi didik didik araştırıp futbolcu izlemeye odaklandığı da söylenebilir. Bu sebepten dolayı da başarılı hocanın sürpriz tercihlerle de Euro 2020 şampiyonasında yerini alacağını düşünebiliriz. Bu sayede gerçekten de ortaya çıkacak olan mücadeleler de Güneş’in seçeceği takıma göre çeşitlendirilmiş olacak.

Tüm bu aşamaların tamamını göz önüne aldığımız zaman Şenol Güneş’in kararları ve futbolcuların istekli tutumları kapsamında Türkiye’nin her zaman büyük organizasyonların önemli takımlarından birisine dönüşebileceğini söylemek mümkün. Bu sayede de ortaya çıkacak olan mücadeleler her fırsatta çok daha iyisini ve çok daha dinamiğini gözler önüne serebilir. Bu aşamaların tamamı değerlendirildiği zaman zaten Türkiye’nin zorlu yollardan gitmekten keyif alan bir futbol takımı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu da sadece grup karşılaşmalarıyla sınırlı kalmayacak bir organizasyon ihtimalini göz önüne serecektir muhakkak. Bu sebepten dolayı da Haziran ayına doğru A Mili Takımı’nın çok daha donanımlı bir konumda kendisini gösterme olasılığını düşünüyoruz.

BENZER İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir