Euro 2020 Ne Zaman Başlıyor

Euro 2020 ne zaman başlıyor ?
Euro 2020 ne zaman başlıyor ?

Euro 2020 Fikstür Tarihleri

Euro 2020 ne zaman başlıyor ? sorusunun cevabı geçtiğimiz yılın son aylarında belli oldu: 12 Haziran. Şenol Güneş önderliğinde A milli futbol takımımızın da boy göstereceği ve futbol severler açısından heyecan dolu bir yaz olarak nitelendirilmeye başlanan bu turnuvanın tarihleri 12 Haziran – 12 Temmuz. Bir ay boyunca birçok önemli ülke takımı ve dünyaya mal olmuş yıldız futbolcuların performanslarına odaklanılacak olan bu müsabakada, Avrupa’nın en iyisi kim olacak sorusuna da yanıt bulunacak. Grup karşılaşmaları ve sonrasında da finale doğru giden tur karşılaşmaları üzerinden şekillenecek olan Euro 2020 finalleri, pek çok spor severin şimdiden hazırlandığı ve bu doğrultuda maçları takip etmek istediği bir organizasyon.

Euro 2020 Hangi Ülkelerde Gerçekleşecek?

Euro 2020 ne zaman başlıyor sorusu ile birlikte bu organizasyondaki en önemi detaylardan birisi de tarihinde ilk defa 12 farklı ülkede gerçekleşecek olması. Daha önce en fazla iki komşu ülke arasında çeşitli tarihler üzerinden ilerleyen bu organizasyonda artık 12 ülkede birbirinden farklı müsabakalar gerçekleşecek. İtalya, Azerbaycan, Hollanda, Macaristan, Romanya, Rusya, Danimarka, İngiltere, İskoçya, İspanya, İrlanda Cumhuriyeti ve Almanya’da gerçekleşecek olan karşılaşmalarda futbol tutkunları deyim yerindeyse kaliteli futbola doymuş olacaklar. Özellikle de Türkiye’nin de boy göstermesi bizim ülkemiz açısından bir hayli etkili heyecanlar oluştururken, müsabakalardaki performans seviyesinin hat safhalara ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Türkiye’nin Euro 2020 Fikstürü

Mircea Lucescu ile oldukça tökezleyen A Milli Futbol Takımı, Beşiktaş’tan göreve gelen Şenol Güneş koordinatörlüğüyle adeta küllerinden yeniden doğdu. Genç oyuncuların odağında, tecrübeli isimlerin de desteğiyle mucizevi bir performans sergiledi ay-yıldızlılarımız. Grup karşılaşmalarından doğrudan Euro 2020 finallerine katılma hakkı kazanarakta dikkatleri üzerine çekti. Özellikle başta son Dünya şampiyonu Fransa olmak üzere rakiplere karşı önemli işler çıkaran ekibimiz, Euro 2020’de fikstürün içerisinde yer aldı. A Grubu’nda İtalya, Galler ve İsviçre’ye karşı mücadele edecek olan Güneş’in talebeleri, özellikle de ilk maçı İtalya’ya karşı oynayacak. Gruptan çıkma konusunda spor otoritelerine göre de şansı fazla olan Türkiye’nin mevcut fikstürü şu şekilde;

12 Haziran: İtalya – Türkiye( Roma) TSİ 22:00

17 Haziran: Türkiye – Galler( Bakü) TSİ 19.00

21 Haziran: Türkiye – İsviçre (Bakü) TSİ 19.00

Gruptaki iki karşılaşmasını kardeş ülke Azerbaycan’da oynayacak olması A Milli Takım açısından önemli bir avantaj olarak lanse ediliyor. Ay-yıldızlıların Şenol Güneş ile birlikte 2002 ruhunu bir kez daha yaşatma olasılığı göz önünde tutuluyor. Bu sebepte dolayı da Euro 2020’deki gidişatta futbolcularımızın sergileyecekleri her performansın ortaya etkin sonuçlar çıkarma olasılığı bir hayli yüksek.

Euro 2020 ne zaman başlıyor ?

Euro 2020 ne zaman başlıyor sorusu kapsamında bu kupada zafere kimin ulaşacağı da merak konusu. Ancak futbolun özellikle de bu tarz organizasyonlarda tamamen şans ve sürprizler neticesinde şekil alan bir spor dalı olduğunu unutmamak gerek. Bu sebepten dolayı da her maçın ortaya çıkaracağı heyecanla birlikte birkaç karşılaşma sonrasında finale yakın isimlerin de kendisini gösterebileceğini söyleyebiliriz. 2004 senesindeki gibi Yunanistan’ın yaptığı sürpriz kıvamında bir sonuç ortaya çıkar mı bilinmez. Fakat, Euro 2020 finallerindeki her mücadelenin futbol severler açısından keyif dolu anlar yaşatacağı kesin. Her takımın günden güne hazırlıklarını devam ettirdiği büyük organizasyondaki gidişat ve son gelişmeleri de sitemizden rahatlıkla takip edebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir