Euro 2020 Kadroları, Gruplar, Fikstür

Euro 2020 Kadroları
Euro 2020 Kadroları

Euro 2020 kadroları

Euro 2020 kadroları belli olmaya başladı mı? Şenol Güneş’in kafasında nasıl bir aday listesi var? Euro 2020’de hangi takım şampiyon olmaya çok daha yakın? Bütün bu soruların yanıtlarına yazımızın detaylarında ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Haziran ayı yaklaştıkça futbol tutkunları heyecan kat sayısını da iki katına çıkarmaya başlamış durumda. Özellikle de yaklaşık bir ay boyunca sürecek olan Euro 2020 için birçok önemli yıldız ve takımın boy gösterecek olması da kadroların ne denli zengin ve verimi bir konumda olduğunu göstermekte. Bu sebepten dolayı da her takımın kadrosunun nitelikli ve sistemli bir işleyişle sahada yer alma olasılığı da çok yüksek olacaktır.

Euro 2020’de Kim Favori?

Euro 2020 kadroları göz önüne alındığında da şampiyonaya katılacak olan takımlar arasında en güçlü bir kadro konumuna sahip olan Fransa’yı favori olarak gösterebiliriz. Favori kapsamında bakıldığında da zaten Fransız ekibinin Avrupa Şampiyonası’nda da aynı etkilere ulaşma olasılığı yüksek. Genç ve gerçekten de görev aldığı her kulübü zirveye taşımayı başaran isimlerle dolup taşıyorlar. Horozlar için Avrupa şampiyonasının yoğun bir şekilde ilerleyiş imkanını ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Bunun dışında da en az Fransa kadar birçok farklı ülkenin de kadrolarını güçlü tutarak ilerlemeye özen gösterdiğini de söyleyebiliriz.

Öyle ki son dönemlerde İngiliz Milli Takımı’nın da birçok önemli organizasyonda daha etkili bir ilerleyiş sergilemeye başladı. Önceki yıllara kıyasla kanat ve orta alandaki yüklenmeleri sayesinde güçlü bir işlevselliğe sahip olan İngiltere Milli Takımı’nın da kadro açısından yoğun bir hazırlığa giriştiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte de İspanya, İtalya, Belçika, Hırvatistan gibi birçok önemli takımın kadrolarının da yoğun bir şekilde Haziran ayına hazırlıklar gerçekleştirdiği de söylenebilir. Zaten her uluslararası şampiyonanın her zaman çeşitli sürprizler ve beklenilen yıldız performanslarının yanı sıra her takımdaki kadroda beklenmedik isimler de kendisini göstereceği için birçok başarılı 90 dakikaya şimdiden hazırlıklı olmanızı öneriyoruz.

Euro 2020’de Türkiye’nin Kadrosu Nasıl Olacak?

Euro 2020 kadroları açısından A Milli Takımı’nın da yoğun bir hazırlığa başladığını söyleyebiliriz. Şenol Güneş’in bu konuda ince eleyip sık dokuduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle de deneyimli teknik adamın görevi devralmasıyla birlikte takım içindeki değişimlere odaklanarak farklı bir oluşum kurduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ki Mircea Lucescu sonrasında kadrodaki genel yapıyı tamamen bambaşka bir konuma taşıyan Güneş, bu sayede de doğrudan şampiyonaya katılma hakkına erişti. Cengiz Ünder, Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu, Cenk Tosun, Mert Günok, Emre Belözoğlu ve Enes Ünal gibi birçok önemli oyuncuyu bünyesinde bulundurmakta olan A Milli Takımı’nın bu kadroya daha birçok önemli isimleri de dahi ederek ilerleyeceğini hesaba katacak olursak da iyi işleri ortaya çıkarma olanağının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm bu aşamaları göz önüne aldığımızda ise Euro 2020’yi kim kazanır sorusu da çok daha fazla sorulmaya başlanmış durumda. Bu sebepten de hem bizim ülke takımının hem de diğer ülke ekiplerinin ortaya çıkaracağı sonuçlar bir hayli merak uyandırıcı. Üstelik bu organizasyonun 12 farklı ülke üzerinden gerçekleşecek. Zaten ortaya gerçekten de çok uluslu seçenekler çıkaracaklar. Ve gerçekten de izleyiciler açısından tahmin edilenin de üzerinde bir futbol resitali de ortaya çıkmış olacaktır.

Euro 2020 hakkındaki tüm gelişmeleri ve haberleri sitemizdeki sayfalardan rahatlıkla takip edebileceğinizi bilmenizi isteriz. Hepiniz açısından şimdiden güzel bir organizasyon geçmesini dileriz.

Bu noktaya kadar bloğumuzu takip ettiyseniz ancak yinede kafanızda Euro 2020 ne zaman başlıyor ? gibi bir soru varsa ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

1 Response

  1. Euro 2020 Kadro dedi ki:

    Euro 2020 kadrolarına şöyle genel bir bakıyorum da, takımlardaki elemanlar ne olursa olsun işimiz zor gibi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir