Euro 2020 Hangi Grupta Kimler ile Oynanıyor ?

Euro 2020 Hangi Grupta ?
Euro 2020 Hangi Grupta ?

Euro 2020 Türkiye hangi grupta?

Euro 2020 Türkiye hangi grupta? Ay-yıldızlılarımız nasıl bir mücadele gerçekleştirecek. Avrupa’nın en büyük organizasyonunda bizleri neler bekliyor? Her sorunun cevabına ve ayrıntılarına yazımızın detaylarından ulaşabilirsiniz.

Uluslararası platformda en önemli futbol şampiyonalardan birisi olan Avrupa Şampiyonası’na artık çok az bir süre kaldı. Şampiyona Haziran ayında başlayacak ve yaklaşık bir ay boyunca da futbol severleri memnun edecek karşılaşmalara ev sahipliği yapacak.  Bu organizasyonda, A Milli Takımı’mız da A Grubu’nda mücadele edecek. Aslında Mircea Lucescu’yla başlayan Euro 2020 eleme müsabakalarında umut verici olmayan mücadeleler ortaya çıkardığı için sıkıntılı bir sürecin içerisine sürüklense de, görevi devralan Şenol Güneş’in katkılarıyla ay-yıldızlı ekibimiz turnuvaya doğrudan katılma hakkını elde etti. Bu hak gerçekten de Euro 2020 fikstüründeki spor otoriteleri tarafından beklenmeyen bir durumdu. Bu kapsamda da A Grubu’nda oldukça dişli rakiplerle karşılaşacak olan milli takımın turnuvada üst tura çıkma ve mücadelesini geliştirme hakkının bulunduğunu da belirtmek isteriz.

Türkiye Hangi Takımlara Karşı Oynayacak

Euro 2020’de Türkiye A Grubunda yer alıyor ve ilk karşılaşması İtalya’ya karşı olacak. 12 Haziran tarihinde saat 22.00’de başlayacak olan bu mücadele, turnuvanın açılış karşılaşması olarak da dikkat çekiyor. Bu karşılaşma aslında Türkiye’nin şampiyonadaki konumunu da net bir şekilde olmasa da belirleme konusunda önemli. Gerçekten de İtalya gibi bir rakiple kıyasıya mücadelelere girişecek olmasının A Milli Takımı’mızın moral dengesine de doğrudan etki yaratabileceğini söyleyebiliriz. Şenol Güneş’İn koordinatörlüğünde gençleştirilen ve tecrübeli isimlerin de katkısıyla daha donanımlı bir hale gelen A Milli Takımı’mızın, her maçta yükse performans sergilemesine kesin gözüyle bakılıyor. Katılması halinde şampiyonanın en yaşlı isimlerinden birisi ola Emre Belözoğlu’nun kaptanlığında gerçekleşecek maçlarda; Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü, Enes Ünal, Burak Yılmaz gibi çok önemli ismin mücadeleleri Avrupa Şampiyonası’na damga vurabilir. Bu sebeple de ilk maçın önemini muhakkak göz önüne almalısınız.

Bakü’deki Karşılaşmalar

Bu sene şampiyonanın 60. yıldönümü nedeniyle müsabakalar 12 farklı ülkede gerçekleşecek. Bu gerçekten de FIFA tarihinde bir ilk. Bu sebepten dolayı da A Grubu’ndaki ilk maçına İtalya’da Roma Olimpiyat Stadı’nda çıkacak olan Türkiye, sonrasında ise rotasını kardeş ülke Azerbaycan’a çevirecek. Bakü’de ilk olarak Galler, sonrasında da İsviçre’ye karşı oynanacak mücadelelerin bizim için daha avantajlı bir ortam yaratağı aşikar. Özellikle de Azerbaycan halkının ülkemizi destekleme konusunda şimdiden hevesli olduğu ve her aşamada millilerimizin yanında bulunmaya çaba göstereceği konuşuluyor. Bu da bir nevi ev sahibi olarak çıkacağımız mücadelelerde bizi bir adım önde tutacaktır.

Türkiye’nin Euro 2020 Şansı Ne?

Euro 2020 Türkiye hangi grupta ve şansı ne şekilde ilerler diye bakıldığında da aslında ülke olarak uluslararası platformlardaki maceralarımız her zaman önemli sonuçlara ulaşabilmiştir. 2002 ve 2008’deki başarılar buna en önemli örneklerden. Kaldı ki grup karşılaşmalarında Fransa’ya karşı verilen istekli mücadele de şampiyonadaki gidişata dair umut oldu. Bu sebepten dolayı da Türkiye’nin turnuvadaki en sürpriz takımlardan birisi olacağını söyleyebiliriz.

BENZER İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir