Euro 2020 Gruplar ve Detayları

Euro 2020 Gruplar
Euro 2020 Gruplar

Euro 2020 Gruplar ve Detayları

Euro 2020 gruplar, harflerle adlandırıldı. A ile F arasında toplamda 6 tane grup söz konusu. Bunların her birindeki takım sayısı ise 4 olarak dikkat çekiyor. Yapılan kura çekiminden sonra oluşturulan grupların ilk iki sırası bir üst turda mücadele edecek. Ayrıca en iyi üçüncüler de son 16 içerisine girecekler.

Euro 2020 Gruplar Kura Çekimi Nerede Yapıldı?

Birçok kişinin büyük bir heyecan ile beklediği Euro 2020 gruplar kura çekimlerine Bükreş kenti ev sahipliği yaptı. 30 Kasım tarihindeki bu organizasyon sayesinde A başta olmak üzere B, C, D, E ve F gruplarının maç programı, takımları, hangi stadyumlarda karşılaşmaların oynanacağına karar verildi. Bunun yanı sıra şu an için 20 takım netleştiğinden, 4 takım playoff oynadığı için bazı gruplarda 3 ekip yer aldı. Euro 2020 çerçevesinde tam 6 grup söz konusu.

Euro 2020 Gruplar: A Grubu

Yapılan kura çekiminden sonra Euro 2020 gruplar içinde belirlenen ve ilk grup olan A, 4 takımdan oluşuyor. Türkiye, Galler, İtalya ve İsviçre ekipleri bir üst tura çıkabilmek için mücadele edecekler. Açılış karşılaşması ise bizim açımızdan ayrı bir öneme sahip. Çünkü Euro 2020 çerçevesinde açılış maçı Türkiye ve İtalya milli takımları arasında 12 Haziran günü yapılacak. Bunun saati ise akşam 21,00 olarak belirlendi.

Euro 2020 B Grubu Takımları

Euro 2020 B takımlarına baktığımızda bunların tümünün netleşmiş olduğunu görmekteyiz. Yani Play off turundan gelebilecek olan bir ekip söz konusu değil. Rusya, Finlandiya, Belçika ve Danimarka ekipleri, ilk iki sırasında yer alabilmek adına amansız bir mücadele içerisine girecekler. Euro 2020 çerçevesinde maçlar ise 13 Haziran ile 22 Haziran arasında yapılacak. İlk karşılaşmada Finlandiya ile Danimarka oynayacak. Başlama tarihi 13 Haziran, saati ise 18:00. Bu önemli mücadele ev sahibi takımın Parken Stadyumunda yapılacak.

Euro 2020 C Grubu Ekipleri

Euro 2020 çerçevesinde C grubunun üç takımdan oluştuğunu görmekteyiz. Tamamlanacak olan playoff turlarının sonrasında bir ekip daha eklenecek. Burada Ukrayna, Avusturya ve Hollanda milli takımları bulunmakta. Açılış maçında Amsterdam’da yer alan stadyum ev sahipliği yapacak. Hollanda ve Ukrayna karşı karşıya gelecek. Euro 2020 C maçlarının 22 Haziran tarihinde bitmesi planlanmış durumda.

Euro 2020 D Grubu Takımları

Euro 2020 D takımları İngiltere, Çekya ve Hırvatistan olarak karşımıza çıkmakta. Burada üçüncü olarak yer alacak takım ise oynanacak playoff turunun sonrasında netlik kazanacak. Bu grupta maçların başlama tarihi 14 Haziran ve ilk karşılaşmada ev sahibi unvanına sahip olan İngiltere ve Hırvatistan karşı karşıya gelecek. Euro 2020 çerçevesinde buradaki son takım ise Çekya.

Euro 2020 E Grubu

Şu an için eksik takımlı olan Euro 2020 içindeki E, zorlu maçlara ev sahipliği yapacak. İspanya burada ev sahibi ekip olarak dikkat çekmekte. Euro 2020 çerçevesinde E’nin diğer takımları ise Polonya ve İsveç. Play off turunun martayının sonunda tamamlanmasının ardından diğer ekip de burada yer alacak.

Euro 2020 F Grubu

Euro 2020 denildiği zaman en zorlu olan grubun F olduğu çok sayıda kişi tarafından kabul edilmekte. Son Avrupa şampiyonu Fransa, son dünya şampiyonu Fransa ve aynı zamanda Almanya, Euro 2020 gruplar çerçevesinde karşı karşıya gelecek. Son ekip playoff turundan sonra ortaya çıkacak. Maçlar Budapeşte’de yer alan Puskas ve Münih’te bulundan Allianz Arena’da oynanacak.

BENZER İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir