Euro 2020 Fikstürü Belirlendi Mi ?

Euro 2020 Fikstürü Belirlendi Mi ?
Euro 2020 Fikstürü Belirlendi Mi ?

Euro 2020 Fikstürü Belirlendi Mi ve Ne Zaman Oynanıyor ?

Euro 2020 fikstürü belirlendi mi? Turnuvada hangi takımlar mücadele ediyor? Milli Takımı’mız hangi grupta? Tüm bu soruların cevapları yazımızın detaylarında.

Avrupa’nın uluslararası anlamdaki en önemli futbol organizasyonu olan Euro 2020’ye artık çok az kaldı. Bu dev organizasyon 12 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu dev organizasyonda, 24 ülke takımı en iyisi olma yolunda yoğun çabalar göstermeye hazırlanıyor. Her takım şimdiden stratejik ve taktiksel açıdan çalışmalara yoğunlaşmış durumda. Aralık ayında belirlenmiş olan maç fikstüründeki mevcut eşlemeler ise futbolseverlerin şimdiden iştahını kabartacak türden nitelikli 90 dakikalara ev sahipliği yapacak. Birçok açıdan çok zorlu geçen eleme maçları sonrasında gerçekleşen fikstürlerde A Milli Takımı’mız ise, A Grubu’nda mücadele etmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin 2020 Fikstürü Nasıl?

Türkiye’nin Euro 2020 fikstürü belirlendi mi? diye sorduğumuzda ay-yıldız ekibimiz bu turnuvaya A Grubu’ndaki mücadelelerle dahil olmaya hazırlanıyor. Üstelik şampiyonanın açılış karşılaşmasında İtalya’ya karşı oynayacak olan Şenol Güneş’in talebeleri, bir nevi şampiyonadaki ilk simgelerden birisine dönüşme şansına sahipler. İtalya ile Roma Olimpiyat Stadı’nda mücadele edecek olan millilerimizin bu karşılaşması 12 Haziran’da TSİ 22.00’de başlayacak. Sonrasında ise rotasını Bakü’ye çevirecek olan Ay-yıldızlılarımız, 17 Haziran günü TSİ Galler’le, 21 Haziran Pazar günü TSİ İsviçre ile karşılaşacak. Turnuvadaki en değişik ve sürprizlerle dolu grupta yer alan Şenol Güneş’in öğrencilerinin, bu mücadelelerden puan ve puanlar toplayarak bir üst tura geçmesi bekleniyor. Özellikle de İtalya’ya karşı nasıl bir strateji gerçekleştirileceği merak edilirken, Güneş yönetiminde iyi bir ivme elde eden Milli Takımı’mızın katıldığı her organizasyonda olduğu gibi bu şampiyonaya da önemli etkiler katmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Turnuvanın Programı Belli Oldu

Euro 2020 fikstürü belirlendi mi diye sorduğumuzda öncelikle UEFA’nın 60. yıldönümü nedeniyle bu organizasyonun alışıldık şekilde bir ya da iki ülkede oynanmayacağını belirtmek isteriz. FIFA, bu yaş günü şerefine bir ilke imzasını atarak Avrupa Şampiyonası’nı tarihinde ilk defa 12 farklı ülkede gerçekleştirecek. İlk bakışta takımların adapte olması konusunda sıkıtılar yaşanacağı endişesi doğsa da, bu tarz bir çeşitlemenin içerisine dahil olunmasının ortaya evrensel bir futbol coşkusunun da çıkmasına vesile olması bekleniyor.

Euro 2020 Fikstürü Belirlendi Mi ? Hangi Takımlar ile Mücadele Var ?

Bu kapsamda her takımın da dahil olacağı ülkelere şimdiden adapte olmaya başladığı konuşulurken, Euro 2020 Türkiye’nin rakipleri arasında açılış karşılaşmasını İtalya’nın evinde oynayacak olan A Milli Takımı’mızın ise sonraki iki mücadeleyi kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirecek olması ise bir nevi avantaj olarak kabul ediliyor. Ki Azeri halkının da bu eşleşmeye bir hayli mutlu olduğu konuşulurken, millilerimizin yoğun bir seyirci desteği altında İtalya maçı sonrasında Galler ve İsviçre’ye karşı çok daha donanımlı ve kontrolü 90 dakikalar çıkarma ihtimaline yoğunlaşılıyor.

Euro 2020’yi Kim Kazanır?

Evet, Herkesin aklında şimdiden bu soru dönüp duruyor. Özellikle de bahis üzerine şimdiden yatırımlar yapacak olanların bu soruyu fazlasıyla deştiği de söylenebilir. Şuna dikkat etmek gerekir ki aslında bu şampiyonada herkesin zafere ulaşma ihtimali var. Bu kapsamda da zaten şampiyonu belirleyecek tarih olan 12 Temmuz’a kadar gerçekleşecek birçok mücadelenin ortaya sürpriz sonuçları çıkarma ihtimalleri çok yüksek. Bu da hem dinamik hem de çok keyifli bir futbol turnuvasının içerisine dahil olunacağı anlamını taşımaktadır. Pek çok açıdan futbol adına kaliteli 90 dakikalara ev sahipliği yapacak olan, izleyiciler açısından da yoğun bir ilerleyiş oluşturmaya hazırlanan Euro 2020 hakkındaki tüm gelişmeleri ve haberleri sitemiz üzerinden de takip edebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir