Euro 2020 Elemeleri, Gruplar, Takımlar

Euro 2020 Elemeleri
Euro 2020 Elemeleri

Euro 2020 elemeleri kapsamında bakıldığı zaman aslına bakacak olursanız birçok eleme maçı sonrasında turnuvada yer almaya hak kazanan takımların ortaya çıkaracağı performanslar merak edilmeye başlandı diyebiliriz. Avrupa’nın uluslararası arenadaki en prestijli futbol organizasyonu olan bu şampiyona sayesinde 2020 senesinin Haziran ve Temmuz aylarında muhteşem resitaller sergileneceğe benziyor. Bildiğiniz üzere her dört senede bir gerçekleşmekte olan bu organizasyon sayesinde ülkelerin Avrupa’daki en iyi futbol takımı olabilmek adına ortaya çıkardıkları performanslar bir hayli dikkat çekici olmaktadır. Bu sebepten dolayı da Euro 2020 elemeleri sonrasında grup karşılaşmaları ve bir üst tura çıkacak olan takımlara dair tahminler şimdiden ortaya atılmış durumda.

Euro 2020 Elemeleri Favorisi Kimdi?

Euro 2020 elemeleri dahilinde bakıldığında da zaten bu şampiyona için şimdiden favori olarak gösterilen ekiplerin olduğunu söylemek mümkün. Özellikle de Fransa, İngiltere, Portekiz ve Belçika gibi ekipler bu organizasyonda olabildiğince ileriye ulaşımı sağlayabilecek türde ekipler. Bu sebepten dolayı da Fransa’nın final maçını görme olasılığını çok yüksek buluyoruz. Ayrıca her takımın da favori olmasa da bu şampiyona içerisinde önemli adımlar atarak ilerleme olasılıkları çok yüksek. Üstelik bu organizasyonda Türkiye’nin de yer alacak olması iki katı daha heyecan ve futbol adına umut verici gelişmeleri beraberinde getirebilmektedir.

Euro2020 Elemeleri Türkiye

Euro 2020 elemeleri Türkiye açısından çok sancılı başladı. Özellikle Terim sonrasında görevi Mircea Lucescu’ya veren ay-yıldızlılara Rumen çalıştırıcı derman olamamıştı. Gruplarda alınan kötü sonuçlar ve kaçmakta olan şampiyona sonrasında ise takımın başına geçen Şenol Güneş, A Millilerimizin kurtuluşu olmayı başardı. Takıma genç ve kaliteli isimler dahil eden, tecrübeli isimlerle de güçlü tutmayı başaran deneyimli çalıştırıcı, şampiyonaya katılma hakkını elde etti.  Takımın şimdiden mevcut organizasyona yoğun bir şekilde hazırlandığı ve bu sebeple de gruptan çıkma adına yoğun çalışmalar gerçekleştireceği konuşuluyor. İlk maçı İtalya’ya Roma Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirecek olan Milli Takımı’mızın sonrasında ise kardeş ülkemiz Azerbaycan’da gruptaki diğer iki karşılaşmayı oynayacak olması memnun edici. Keza tıpkı kendi evimizde olacak gibi bir atmosfer olasılığının yüksek gözüktüğü bu iki karşılaşma da önce Galler, sonrasında da İsviçre’ye karşı gerçekleşecek. Gruptan çıkma halinde ise Şenol Güneş’in talebelerini gidebildiği kadar gitme olasılıkları çok yüksek gözüküyor.

Euro 2020’yi Kim Kazanır?

Aslında bu sorunun cevabı ‘’favori kim?’’ sorusuna verdiğimiz yanıtla aynı sayılır. Öncelikle futbolun her zaman sürprizlere gebe olacak bir spor dalı olduğunu unutmamak gerekir. Bu noktada da yine vurgulamak gerekirse son Dünya Şampiyonu Fransa’nın bu organizasyonda da atacağı adımların başarılı ilerleme olasılığı yüksek. Hatta finalde Bir Fransa – İngiltere kapışması izleme olasılığı şimdiden futbolseverleri mutlu ediyor. Nitekim bu tarz bir final sayesinde de izleyiciler için gerçekten de unutulması güç bir 90 dakika çıkabilir ortaya. Bunun dışında ise dediğimiz gibi birçok değişik maç ve heyecan verici gelişmeye de Euro 2020 şampiyonasında tanıklık edeceğiz gibi.

Bu ve bunun gibi çok daha fazla bilgiye Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Hakkında Herşey makalemizden ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

1 Response

  1. Euro 2020 Eleme Maçları dedi ki:

    Euro 2020 elemeleri çok can sıkıcı ya, millete nasıl kek takımlar gruplanmış, bize gelenlere bak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir