Euro 2020 Eleme Maçları ve Takımlar

Euro 2020 Eleme Maçları
Euro 2020 Eleme Maçları

Euro 2020 Eleme Maçları ve Milli Takımımız

Euro 2020 Eleme maçları sonrasında Avrupa futbolunun uluslararası düzeydeki en önemli organizasyonuna katılmaya hak kazanan 24 takım da belli oldu. Özellikle eleme maçları gerçekten de sürpriz sonuçları ortaya çıkardı. Her zaman bu tarz organizasyonlar konusunda belli başlı detaylar, sürpriz seçenekler kendisini gösterir. Bu kapsamda Mircea Lucescu ile umut vermeyen ancak Şenol Güneş ile ışık saçmayı başaran A milli futbol takımımımızın Euro 2020’de boy gösterecek olması da pek çok kesim tarafından alkış topladı. Bunun dışında gerçekten de çok önemli Avrupa ülkelerinin sergileyeceği performansların ön plana çıkacağı bu organizasyonun ortaya unutulmaz 90 dakikalar yaşatmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Euro 2020 Eleme Maçları ile Neler Olacak

Euro 2020 bu sene 60. yıldönümünden kaynaklı olarak sürpriz bir karar ve farklı bir yol izliyor. Turnuva 12 farklı kıtada gerçekleşecek olan müsabakalar üzerinden ilerleyecek. Bu yıl 16. defa düzenlenecek olan turnuvada 60. doğum günü şerefine bu tarz bir yol izleniyor. Kıta çapında toplam 12 tane ülkede gerçekleşecek olan karşılaşmalar için her takımın grup elemelerinde yoğun bir çaba gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu sebepten de 12 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve 24 takımın yoğun tempolar içerisinde çeşitli sonuçlara odaklanacağı Euro 2020’nin gidişatının sürprizlerle dolu olduğunu şimdiden söylemek mümkün. Her takımın kendisine has özelliği ve detaycılığı göz önüne alındığında da zaten ortaya çıkacak olan sonuçlar da memnun edici olacak gibi duruyor.

Eleme Maçları Nasıl Geçti?

Euro 2020 eleme maçları biraz önce de belirttiğimiz gibi heyecan dolu müsabakalar üzerinden şekil alarak geçti. Bu sistem göz önüne alındığında da zaten gerçekten de finallere katılmaya hak kazanan 24 takımın eleme maçlarındaki akıbetleri de az çok ne yönde ilerlemiştir tahmin edilebilir. Özellikle de favori takımlar, bu favorileri devirerek şaşkınlık oluşturan takımlar şaşkınlık yarattı. Yanısıra daha birçok önemli futbolcunun sergilediği performansların tamamı bu yaz gerçekleşecek olan büyük organizasyon açısından bir nevi ön gösteri niteliği taşıyordu. Bu yüzden gerçekleşen eleme maçları neticesinde yaklaşan organizasyonun heyecanı da giderek artmaya başladı.

Euro 2020 Formatı Nasıl?

Euro 2020 eleme maçları grup düzeninde başladı. Turnuvada mücadele edecek 24 takım var. Bu 24 takım için de 10 adet eleme maçı var. A’dan E’ye olacak şekilde beş grupta beşer takım, beş grupta ise altışar takım mücadele etti. Her iki grupta da ilk sıradaki takım turnuvaya katılma hakkı kazandı. Geriye kalan dört takım ise gerçekleştirdiği play- off mücadeleleri neticesinde Euro 2020 biletini alma şansını yakaladılar.

Netice itibariyle bakıldığında da Euro 2020 gerçekten de uluslararası futbol düzeyinde oldukça önemli bir organizasyon. 4 sene önceki heyecanlı mücadeleler sonrasında bir kez daha Avrupa’nın en iyi milli takımlarının boy göstermeye başlayacağı bu organizasyonda, başta bizim ülkemiz olmak üzere her ülke takımı finale ulaşmak için büyük çaba sarfedecek. Bu kapsamda da A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş’in de yaklaşmakta olan organizasyon için yoğun bir çalışma içerisinde olduğu biliniyor. Deneyimli çalıştırıcının 2002 Dünya Kupası heyecanını bir kez daha yaşatmak ve önemli bir başarı elde etmek adına mevcut kadrosu için yoğun beyin fırtınaları içerisinde olduğu belirtiliyor.

BENZER İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir