Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Nerede?

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Nerede?
Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Nerede?

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Nerede ?  Ne zaman ?

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası nerede?  Ne zaman başlayacak, hangi takımlar katılıyor?

Tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında;

Bildiğiniz üzere tüm futbol tutkunları artık 2020’nin Haziran ayını beklemeye geçmiş durumda. Uluslararası arasında Avrupa’nın en verimli futbol organizasyonu, bu etabında 60. doğum gününü de kutlamış olacak. Özellikle de senenin en başarılı oyuncularını da izleme olanağı tanımakta. Bu şampiyonada Türkiye Milli Takımı da A Grubu’nda mücadele ederek bizlerin daha da fazla heyecanlanmasını sağlamış durumda. Bunun dışında da birçok önemli ülke takımının da bu alanda en iyisi olma konusunda yoğun bir çaba göstereceğini söyleyebiliriz. Bu süreçte de her milli takımının teknik direktörünün şampiyona için yoğun bir hazırlık içinde. Bu sebepten de kusursuz bir futbol resitali yakalama konusunda muhakkak Euro 2020’yi beklemeye geçmenizi öneriyoruz.

Euro 2020 Hangi Ülkelerde Oynuyor?

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası nerede diye baktığımız zaman bu turnuvanın en dikkat çekici özelliği ise birçok farklı ülkede gerçekleşecek olmasıdır. Bu kapsamda bakıldığında da şampiyonanın 60. doğum gününden dolayı FIFA 12 farklı ülkede gerçekleştirilmesi kararını aldı. Daha önceleri bir ya da iki ülkede gerçekleşen bu organizasyonun 12 Avrupa kıtasında ilerleyecek olması ise tarihi açıdan da önemli bir süreci beraberinde getireceğe benziyor.

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası nerede? 

Bu kapsamda da Türkiye – İtalya açılış maçının da oynanacağı İtalya başta olmak üzere Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Azerbaycan, Hollanda, Macaristan, Romanya, Rusya, Danimarka, İngiltere, İskoçya, İspanya, İrlanda Cumhuriyeti ve Almanya’da gerçekleşmiş olacak. Bu ülkeleri milli takım ve futbola geçmişlerini de göz önüne aldığımızda da aslında böyle bir kararın alınmış olmasının iyi sonuçlar geliştirme olasılığını da pekiştirdiğini söyleyebiliriz. Bu açıdan bakıldığında da gerçekten de  hızlı bir futbol resital sürecinin Haziran ile Temmuz ayları arasında şekillenme olasılığının da yüksek olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Her ülkenin en iyisine odaklanabilme konusunda yoğun bir çaba göstereceği bir organizasyonun futbol ilgilileri açısından yoğun bir heyecan oluşturacağı konusunda herkes hem fikir.

Euro 2020’de Türkiye’nin Şansı Ne?

A Milli Futbol Takımı’mız bu sene sürpriz bir şekilde doğrudan şampiyonaya katılma olanağı buldu. Özellikle Mircea Lucescu yönetiminde gruplardan çıkma olasılığı bile çok düşükken, Şenol Güneş’in takımı devralmasıyla birlikte aniden bir yükseliş oldu ve finallere doğrudan katılma olanağı yakalamış olduk. Bu Şenol Güneş etkisi ve takıma kattığı etkileşimi de ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı da Euro 2020’deki genel gidişatta Türkiye’nin yeri de önemli bir konumda olacaktır büyük olasılıkla. Özellikle de İtalya ile yapacağımız ilk mücadele sonrasında Azerbaycan’daki Galler ve İsviçre mücadelelerinin gayet yerinde ilerleyeceğini de söylemek mümkün olabilir.

Euro 2020’yi Kim Kazanır?

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası nerede diye bakıldığında da 12 farklı ülkede gerçekleşecek olan bir mücadele söz konusu oluyor. Heyecanlı, eğlenceli ve çok donanımlı bir futbol ilerleyişi her takımın ortaya koyacağı pozisyonlarla kendisini göstermiş olacaktır. Ki en güçlü takımdan tutup da en zayıf takıma kadar böyle bir organizasyonun her zaman sürpriz bir şampiyon ortaya çıkarma olasılığı da yüksek olacaktır. Bu sebepten dolayı da şimdiden maç programlarına bir göz gezdirmenizi ve o doğrultuda eğer ki yapmak istiyorsanız bahis tercihlerinize yoğunlaşmaya başlamalısınız. Euro 2020 Favori Kim? diye merak ediyorsanız, ilgili makalemizi de okumak isteyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir