Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Hakkında Herşey

2020 Avrupa Şampiyonası
2020 Avrupa Şampiyonası

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası için artık çok az bir zaman kaldı. Özellikle de pek çok futbol tutkununun heyecanla beklediği ve pek çok açıdan da kaliteli 90 dakikalara ev sahipliği yaptıracak olan bu şampiyona, 12 Haziran tarihiyle birlikte başlayacak ve 12 Temmuz’a kadar da futbol tutkunlarını memnun edecek birçok önemli karşılaşmayla ilerlemiş olacak. Dünya Kupası sonrasında uluslararası anlamda en fazla takip edilip değer biçilen organizasyonlarından birisi olan bu şampiyona bu sene 60. yaş gününü de kutlamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin de mücadele edeceği  Euro 2020 Avrupa Şampiyonası  doğum gününde spor severlerle buluşacak.

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası’nda Hangi Ülkeler Yarışacak?

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası  24 farklı ülkenin birbirleriyle mücadelesine tanıklık ettirecek. Özellikle de Fransa, İngiltere, İspanya, Hırvatistan, Portekiz ve İtalya gibi ülkelerin takımlarının bu şampiyonadaki konumlarının gayet yerinde ve ileri düzey olduğu söyleyebilir. Ki bu kapsamda da zaten pek çok takımın en iyisini olma ve büyük zafere ulaşma çabasına tanık olacağız. Bu konuda takımların mücadeleci biçimleri de memnun edici seviyeler oluşturacağı için sizlerin de yaklaşık bir ay boyunca takip etmekten büyük keyif duyacağınız, harika bir gidişata tanık olacağınız bir şampiyonaya ulaşmış olacaksınız. Bu da Euro 2020 faktörünü fazla fazla güçlü tutmayı destekleyici etkileşimler arasında yer edinecek.

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Hangi Ülkede Gerçekleşecek?

Biraz önce de belirttiğimiz üzere 60. yaş yılı sebebiyle  Euro 2020 Avrupa Şampiyonası  bu sefer 12 farklı ülkede gerçeklemiş olacak. Ki bu FIFA kararları tarihinin en dikkat çekici gelişmesi olarak da kabul edilebilir. Şampiyona İtalya’nın Roma kentinde Türkiye – İtalya karşılamasıyla başlayacak ve yaklaşık bir ay boyunca da 12 farklı kıtada maçlara tanıklık ettirecek. Bu durum futbol sevgisini çok daha evrensel boyutlara taşınmasına ve gerçekten de seyirlik açısından da iyi sonuçlar oluşturmasına imkanlar tanımış olacaktır.  12 farklı ülkede sırasıyla gerçekleşecek olan mücadelelerde milli takımların performansları ve neler yapacakları da şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Türkiye’nin Euro 2020 Şansı Ne Olur?

Euro 2020 fikstüründe ve şampiyonada Türkiye’nin de yer alacak olması bizler açısından ayrı heyecan ve ümitler oluşturuyor. Nitekim takımın başında Mircea Lucescu’nun yer aldığı dönemde bu organizasyona katılma olasılığımız çok düşük gözüküyordu. Ancak görevi Şenol Güneş’in devralmasıyla birlikte ortaya bambaşka bir A Milli Takım profili çıkmaya başladı. Bu profil kapsamında Şenol Hoca, dökülmekte olan A Milli Takımı’mızı adeta küllerinde yeniden canlandırdı ve doğrudan Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti. Şampiyonaya A Grubu’ndan dahil olan ve İtalya, Galler ve İsviçre ile eşleşen millilerin, pek çok açıdan bu gruptan çıkma şansı var. Her ne kadar İtalya ile gerçekleşecek olan ilk maçın zorluğu biraz problem oluştursa da, diğer karşılaşmaları Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirecek olan millilerin gruptan çıkabilme adına sağlam adımlarla ilerleme olasılığı yüksek. Ki genele bakıldığında da zaten A Milli Takımı’nın genel yapısı ve dinamik oyuncularla dolu kadrosunun bu turnuvada elinden gelenin en iyisini gerçekleştirebilecek seviyeler oluşturabileceğini de söyleyebiliriz.

Euro 2020’yi Kim Kazanır?

Son olarak şampiyonada en favori gözüken takımdan bahsetmek isteriz; Fransa. Son dünya şampiyonluğuna da erişmeyi başaran Fransız ekibinin bu turnuvadaki yerinin de finale kadar ulaşabileceği öngörülüyor. Fakat futbolun her zaman sürpriz sonuçlara da gebe olduğu etkileşimini de kesinlikle göz önünde unutmamak gerek. Bu sebepten de yaklaşmakta olan şampiyonanın her zaman farklı 90 dakikalar izlettirme olasılığı mevcut.

BENZER İÇERİKLER

1 Response

  1. 2020 Avrupa şampiyonası dedi ki:

    2020 Avrupa şampiyonasını kim kazanır bilmem ama Fransa bu seneki favorim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir