2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Fikstürü

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Fikstürü
2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Fikstürü

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası fikstürü

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası fikstürü artık çok daha fazla heyecan vermeye başladı. Çünkü bu önemli şampiyonanın başlayacağı tarih olan 12 Haziran 2020’ye gerçekten çok az kaldı. Bu sebepten dolayı da her takımın mevcut fikstürü göz önünde bulundurarak hazırlıklarını güçlendirmeye başladığını söyleyebiliriz. Bu kapsamda bakıldığı zaman zaten bu büyük organizasyona hazırlık içerisinde. Her takımın en iyisine ulaşma konusunda istekli olacağı bir gerçek. 24 ülke takımının final karşılaşmasında yer almak adına mevcut. Fikstürün ilk etabı olan grup mücadelelerinde yoğun bir koşturmaca içerisinde olacağını düşünmekteyiz. Bu sebepten dolayı da fikstürle birlikte Euro 2020’deki genel gidişatın da her fırsata çok daha net bir sistem oluşturacağını belirtmek isteriz.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Favorisi Hangi Takım?

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası fikstürü ve şampiyona için şimdiden açılan bahis oranları göz önüne alındığında bu turnuvanın favori ekibinin Fransızlar olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak Dünya Kupası’ndan zaferle ayrılan Fransa Milli Takımı, mevcut konumu göz önüne alındığında da bu turnuvada da şampiyonluğa en yakın takım olarak gösteriliyor. Tabii bu durum her zaman kağıt üzerinde şekillenecek bir öngörü. Çünkü futbolda hangi takımın ne yapacağı hiçbir zaman kestirilemez. Her zaman sürpriz bir ekibin de bu tarz organizasyonlarda önemli adımlar atma olasılığı var. Ki bu 2004 şampiyonasında Yunanistan örneğiyle fazla fazla kendisini gösterdi zaten. Bu sebepten dolayı da Fransa’nın bu turnuvada favori bir konuma olduğunu söylesek de o kazanır diyemeyiz.

Aksine gerçekten de bu organizasyonda iyi sonuçlar alabileceğine inandığımız birçok ekip var. Özellikle de İngiltere, Belçika, İtalya, Portekiz, İspanya ve Almanya gibi birçok önemli Avrupa ülkesinin futbol açısından en iyisi olabilmek adına yoğun çalışmalar oluşturma olanaklarını zorlayacağını düşünmekteyiz. Üstelik bu sefer şampiyonanın 60. yaş günü sebebiyle 12 farklı kıtada gerçekleşecek olması da ortaya daha farklı futbol heyecanları ve futbol tutkunlarının uzun süre hafızalarından çıkamayacak türden unutulmaz resitaller oluşturabilir. Bu da fikstür göz önüne alındığında gerçekten de daha iyi mücadeleleri ortaya koyduracaktır.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Fikstürü içinde Türkiye Hangi Grupta?

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası fikstürü açısından Türkiye bu organizasyona A Grubu’ndaki mücadelelerle katılacak. Oldukça dişli rakipleri bulunan ay-yıldızlılar, aynı zamanda şampiyonanın açılış maçındaki takımlardan birisi. 12 Haziran’da Roma Stadı’nda İtalya’ya karşı mücadele edecek olan A Milli Takımı, ilk maçtan muhakkak ki iyi bir sonuçla ayrılmaya odaklanacaktır. Teknik direktör Şenol Güneş’in de ilk maça yoğun bir şekilde odaklandığını tahmin etmek zor olmaz. İtalya sonrasında kardeş ülke Azerbaycan’a uçacak olan ay-yıldız takım, Bakü’de gruptaki diğer iki karşılaşmasını oynayacak. İlk olarak Galler, sonrasında ise İsviçre’ye karşı oynayacak olan A Milli Takımı’nın ne olursa olsun en iyisine odaklanacağına inanıyoruz. Euro 2020 kadroları hakkında detaylı bilgi içinde ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

2020 Avrupa Şampiyonası Ne Zaman?

Yaz aylarında gerçekten de iyi bir etkileşim oluşturacak. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası tam olarak 12 Haziran’da başlayacak ve 12 Temmuz tarihinde gerçekleşecek olan final maçıyla birlikte bitecek. Bu hususta bakıldığı zaman gerçekten de bir aylık muazzam bir futbol turnuvasına ev sahipliği yapmaya hazırlanan ve her açıdan da harika anlara tanıklık ettirmesine kesin gözüyle bakılan bu başarılı şampiyonada Türkiye’nin de iyi adımlar atacağını umuyoruz. Şenol Güneş’in göreve gelmesiyle birlikte çok daha derli toplu bir izlenim oluşturmayı başaran A Milli Takımı’mız ve diğer takımların bu şampiyonadaki son gelişmelerini sitemizde güncel olarak takip edebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

1 Response

  1. 2020 Avrupa Şampiyonası Fikstürü dedi ki:

    Bu gruplar baya bir zorlayacak bizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir