Euro 2020 Maçları

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Fikstürü

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Fikstürü

03 Şubat 2020

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası fikstürü özellikle de Türkiye açısından gerçekten de heyecan verici karşılaşmalara tanıklık ettirecek. Bu konuda da Haziran ayını tüm spor severlerin heyecanla beklemekte olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her uluslararası organizasyonda olduğu gibi A Milli Futbol Takımı’mız Euro 2020 için de oldukça sürpriz bir ilerleyiş kaydetti ve şampiyonaya doğrudan katılma hakkı kazandığı için de artı puanları hanesine yazdırmış oldu. Bu hususta bakıldığında da bu seneki turnuvanın gerçekten de sürprizlerle dolup taşacağını ve ilkleri de futbol tutkunları için yaşatacağını rahatlıkla söylemek mümkün.

 

Uefa Avrupa Şampiyonası’nın Doğum Günü

 

ilk defa 12 farklı kıtada gerçekleşecek olan bu organizasyon, bir nevi 60. doğum gününü de birçok farklı ülkedeki karşılaşmalarla kutlamış olacak. Bu, Avrupa Şampiyonası tarihinde de bir ilk olacak. Daha önceleri bir ya da iki ülkenin ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu şampiyonalarda 4 senede bir Avrupa’nın en iyisi olmak için takımların yoğun mücadelesine tanıklık ederdik. Bu sene ise 12 farklı ülkede gerçekleşecek olan organizasyonda 12 farklı heyecan ve birçok önemli müsabakaya tanıklık etmiş olacağız. Bu açıdan bakıldığı zaman da Euro 2020 birçok uluslararası organizasyonun üzerinde bir öneme sahip olacak. Hal böyle olunca Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu bir şampiyonadaki fikstür ve rakiplerin ne denli önemli olabileceğini az çok tahmin edebiliyoruz.

 

Türkiye’nin Euro 2020 Avrupa Şampiyonası fikstürü

 

Euro 2020 Avrupa şampiyonası fikstürü oldukça heyecan veriyor. Özellikle de Türkiye’nin A Grubu’ndan katılacağını belirtmek gerek. A Grubu, bir nevi organizasyonun da başlangıç grubu. İtalya ile oynayacağımız maç da turnuvanın açılış karşılaşması olacak. Bu açıdan bakıldığında da tüm gözlerin ay yıldızlı futbolcularımızın üzerinde olacağını belirtmek isteriz. Şenol Güneş’in talebelerinin özellikle de İtalya gibi bir rakibe karşı oynayacakları ilk maçta olabildiğince dirençli ve inançlı bir futbol sergilemeleri şart. Bu kapsamda da İtalya ile Türkiye arasındaki bu mücadelenin her iki takımın da yoğun temposu eşliğinde ilerleme olasılığı çok fazla.

 

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası fikstürüne bakıldığında A Grubu’nda bulunan Türkiye’nin diğer rakipleri ise Galler ve İsviçre. Bu iki takıma karşı da A Milli Takımı’mızın mutlak galibiyet parolasıyla sahada olacağı düşüncesindeyiz. Ki bu kapsamda Şenol Güneş’in son dönemlerdeki en verimli ve genç isimlerden oluşturma konusunda titiz davrandığı A Milli Takım Kadrosu’nun da Haziran ayına kadar hazır olması bekleniyor. Bu sebepten de organizasyonda Milli Takım olarak önemli işler gerçekleştirme konusunda ümit verici veriyor. Ki çok kötü bir başlangıç sonrasında Şenol Güneş’in göreve gelmesiyle birlikte gayet etkili bir yükselişe geçiş yapan Millilerimizin bu organizasyonda iyi bir noktaya gelme ihtimali çok yüksek.

 

Euro 2020’yi Kim Kazanır?

 

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası fikstürü kapsamında turnuvanın birçok önemli takımının favori olabilme ihtimaline dikkat çekmek isteriz. Özellikle de bu organizasyonda beklenmedik takımların büyük kupayı gökyüzüne kaldırdıklarına tanık olundu. Futbolun mucizeler ve sürprizlerin sporu olduğunu da asla unutmamak gerek.  Bu da her maçın bir başka heyecan ve yeni maceralara gebe olduğu şüphesiz. Şampiyonayla alakalı her türlü gelişme ve bilgiyi de sitemizden daima takip edebileceğinizi bilmenizi isteriz.

Hepiniz için şimdiden futbol dolu bir dönem geçirmenizi diliyoruz.